Punkt widokowy Barcelona - 10 najlepszych miejsc z widokiem na miasto

Punkt widokowy Barcelona - 10 najlepszych miejsc z widokiem na miasto
Autor Borys Marciniak
Borys Marciniak26.10.2023 | 9 min.

Punkt widokowy Barcelona to doskonały sposób na podziwianie uroków tego niezwykłego miasta. Niezależnie od tego, czy jesteśmy tutaj po raz pierwszy, czy któryś z kolei, z pewnością warto wybrać się w miejsca, które zapewnią nam niezapomniane widoki. W Barcelonie nie brakuje punktów i tarasów widokowych, dzięki którym możemy podziwiać panoramę miasta i zapierające dech w piersiach widoki. Oto 10 wyjątkowych miejsc, z których Barcelona prezentuje się najpiękniej.

Kluczowe wnioski:
  • Niezapomniane widoki na Barcelonę można podziwiać m.in. z Parc Güell, Sagrada Familia czy Montjuïc.
  • Warto wjechać na taras i punkt widokowy Muzeum Morskiego, skąd rozpościera się panorama portu i miasta.
  • Relaksując się w Parku Guinardó lub na dachu Casa Milà, dostrzeżemy różne oblicza Barcelony.
  • Z Plaça de Catalunya i słynnej promenady La Rambla możemy obserwować tętniące życiem centrum.
  • Barcelona zachwyca niezliczonymi pięknymi punktami i tarasami widokowymi.

Oto 10 najlepszych punktów widokowych w Barcelonie

Barcelona to miasto, które zachwyca nie tylko licznymi zabytkami i atrakcjami, ale także wspaniałymi punktami i tarasami widokowymi. Właśnie z nich najlepiej widać urok tego niezwykłego miejsca. W Barcelonie znajdziemy mnóstwo miejsc, z których można podziwiać zapierające dech w piersiach panoramy - od górujących nad miastem wzgórz po dachy kamienic i tarasy wieżowców. Oto 10 wyjątkowych punktów obserwacyjnych, z których Barcelona prezentuje się najpiękniej.

Zobacz panoramę Barcelony z Parc Güell

Park Güell to jedno z najsłynniejszych dzieł Antonio Gaudiego i zarazem jedna z największych atrakcji Barcelony. To właśnie z tarasu widokowego usytuowanego na najwyższym punkcie parku można podziwiać niezwykłą panoramę całego miasta. Rozpościera się stąd magiczny widok na dachy kamienic, mieniące się morze oraz góry Montserrat. Z tarasu doskonale widać także słynne mozaiki Parku Güell i fantazyjne konstrukcje jego ławek oraz schodów.

Park położony jest na wzgórzu El Carmel, w północno-zachodniej części Barcelony. Wejście na taras widokowy możliwe jest po zakupieniu biletu do ogólnodostępnej części parku. Warto wybrać się tutaj wcześnie rano lub wieczorem, aby uniknąć tłumów i w pełni zachwycić się magicznym widokiem na miasto.

Podziwiaj widoki z Sagrada Familia

Sagrada Familia, arcydzieło Antonio Gaudiego i symbol Barcelony, to prawdziwa świątynia widoków. Z wysokości 57 metrów roztacza się stąd oszałamiająca panorama miasta 360 stopni. Można ją podziwiać z tarasów widokowych usytuowanych w wieżach świątyni.

Aby dostać się na tarasy trzeba kupić bilet uprawniający do wejścia na wieże. Można wybrać wjazd windą lub pokonać wąskie, spiralne schody. Sagrada Familia góruje nad Barceloną, więc z jej tarasów widać niemal całe miasto - od Parku Güell, przez góry Montserrat, po bezkresny błękit Morza Śródziemnego.

Wjedź na szczyt Montjuïc kolejką

Góra Montjuïc to nie tylko zielone wzgórze ze wspaniałym parkiem, ale także świetny punkt widokowy. Aby dostać się na jej szczyt, najlepiej skorzystać z kolejki linowej Telefèric de Montjuïc.

Podróż kolejką umożliwia podziwianie Barcelony z lotu ptaka. Na szczycie zaś roztacza się przepiękna, 180-stopniowa panorama miasta i portu. Można stąd dostrzec m.in. Sagrada Familia, Camp Nou, wieże Agbar czy góry Tibidabo. Na szczycie góry znajduje się również taras widokowy w kształcie okręgu.

Rejs kolejką linową na Montjuïc to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich miłośników niezapomnianych widoków.

Odwiedź taras widokowy w Muzeum Morskim

Niezwykłe wrażenia dostarcza również taras i punkt widokowy Muzeum Morskiego w Barcelonie. Jest on usytuowany na dachu budynku muzeum przy Porcie Vell i oferuje oszałamiającą panoramę portu oraz miasta.

Z wysokości tarasu można podziwiać statki cumujące w porcie, jachty, plaże Barcelonety i niekończącą się taflę Morza Śródziemnego. Rozpościera się stąd także widok na Montjuïc, budynki w centrum oraz dzielnicę Ribera.

Dodatkową atrakcją jest możliwość obserwowania statków wypływających w rejs i wpływających do portu. Wstęp na taras widokowy Muzeum Morskiego jest bezpłatny dla zwiedzających muzeum.

Czytaj więcej: Gdzie zjeść w Barcelonie? Najlepsze restauracje i knajpki

Zrelaksuj się w Parku Guinardó

Guinardó to niewielki, ale uroczy park położony na wzgórzu o tej samej nazwie, w północnej części Barcelony. Miejsce to oferuje przepiękne widoki na całe miasto. Z ławek i alejek parku można podziwiać panoramę centrum, Sagrada Familia, a nawet odległe o kilka kilometrów góry Tibidabo.

Park to idealne miejsce na spokojny spacer lub piknik. Wśród bujnej roślinności łatwo się zrelaksować i delektować widokami Barcelony w blasku zachodzącego słońca. Całości dopełniają wodospady i oczka wodne.

Guinardó to urokliwy zielony zakątek, pozwalający na chwilę odpoczynku od miejskiego zgiełku i podziwianie Barcelony z nieco innej perspektywy.

Poczuj magię zamku Montjuïc

Zamek Montjuïc (Castell de Montjuïc) to średniowieczna warownia położona na szczycie góry Montjuïc. Z jej murów i tarasów widokowych rozpościera się imponująca panorama Barcelony, zwłaszcza w nocy, gdy miasto tonie w morzu świateł.

Z wysokości zamku widać port, dzielnicę Barceloneta, Sagrada Familia, Camp Nou i wiele innych znanych obiektów. Tarasy zamkowe to znakomite miejsce, by podziwiać zachód słońca nad Barceloną i zrobić niezwykłe zdjęcia miasta.

Spacer po murach twierdzy i chłonięcie widoków pozwala poczuć atmosferę minionych czasów i magię tego wyjątkowego miejsca.

Zobacz miasto z wysokości wieży Agbar

Punkt widokowy Barcelona - 10 najlepszych miejsc z widokiem na miasto

Wieża Agbar to jeden z symboli nowoczesnej Barcelony. Ten futurystyczny drapacz chmur w kształcie bulwy ma aż 145 metrów wysokości. W jej wnętrzu znajduje się taras i punkt widokowy, z którego roztacza się imponująca panorama całej aglomeracji barcelońskiej.

Z tarasu widokowego Agbar doskonale widać nowoczesną zabudowę miasta oraz port. W oddali dostrzec można także góry Tibidabo, Montserrat i Morze Śródziemne. Bilety na wieżę warto zarezerwować z wyprzedzeniem przez internet.

Wizyta w wieży Agbar to świetna okazja do zobaczenia Barcelony z lotu ptaka i podziwiania kontrastu między historyczną i nowoczesną architekturą miasta.

Wjedź na dach Casa Milà

Casa Milà, zwana też La Pedrera, to jedno z najsłynniejszych dzieł Antonio Gaudiego w Barcelonie. Na dachu tego modernistycznego arcydzieła znajdują się niezwykłe, rzeźbiarskie kominy oraz taras widokowy.

Z tarasu na dachu La Pedrery rozpościera się świetny widok na sąsiednią Sagrada Familia oraz panorama Eixample z charakterystycznymi, krzyżującymi się pod kątem prostym alejami. Bilety na zwiedzanie dachu można kupić przez internet lub na miejscu.

To konieczny punkt programu dla każdego fana twórczości Gaudiego i miłośnika niezapomnianych widoków Barcelony z wysokości.

Zachwyć się widokami z Plaça de Catalunya

Plaça de Catalunya to główny plac Barcelony, niezwykle popularny wśród turystów i mieszkańców. To właśnie tutaj krzyżują się główne arterie i aleje miejskie. Plac oferuje także wspaniałe widoki na okolicę.

Stojąc na Plaça de Catalunya można podziwiać modernistyczne fasady budynków wokół placu oraz rozpościerającą się stąd słynną promenadę La Rambla. W oddali widać górującą nad miastem Sagrada Familia.

Po zachodzie słońca, gdy zapalają się światła, a fontanna na placu zaczyna tańczyć w rytm muzyki, roztacza się stąd oszałamiający widok na nocną Barcelonę.

Wybrań się na spacer po Las Ramblas

Las Ramblas to najsłynniejsza promenada Barcelony, tętniąca życiem przez całą dobę. To także świetne miejsce do podziwiania uroków miasta.

Podczas spaceru aleją, wśród street performerów i stoisk z kwiatami, co chwila odsłaniają się piękne widoki. Można stąd zobaczyć górującą nad Barceloną Sagrada Familia, port w oddali czy charakterystyczne balkony przy Placu Królewskim.

Niezapomnianym przeżyciem jest także obserwowanie zachodu słońca nad Las Ramblas. Zwieńczeniem spaceru może być wjazd na widokowy dach centrum handlowego Maremagnum.

Las Ramblas to ulica, gdzie bije serce Barcelony. Spacer po niej pozwoli nam zakochać się w tym mieście na nowo.

Barcelona ma do zaoferowania mnóstwo punktów i tarasów widokowych, z których można podziwiać niezwykłe panoramy. Widoki zapierające dech w piersiach gwarantowane są zwłaszcza z Parc Güell, Sagrada Familia czy Montjuïc. Żaden pobyt w Barcelonie nie będzie jednak kompletny bez spaceru słynną promenadą La Rambla i podziwiania zachodów słońca nad miastem Gaudiego.

Podsumowanie

Barcelona zachwyca mnóstwem cudownych punktów i tarasów widokowych, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach panoramy miasta. Artykuł przedstawia 10 wyjątkowych miejsc obserwacyjnych, takich jak Park Güell, Sagrada Familia, Montjuïc czy taras widokowy Muzeum Morskiego. Z tych punktów widokowych w Barcelonie można podziwiać magiczne widoki na dachy kamienic, port, plaże, góry Montserrat i morze.

Tekst podpowiada, jak najlepiej zaplanować wizytę w punktach widokowych, aby zobaczyć Barcelonę z różnych, niezapomnianych perspektyw. Oprócz klasycznych atrakcji, warto wybrać się na taras Casa Milà, wieżę Agbar czy wzgórze Montjuïc, gdzie panoramy zapierają dech w piersiach. Spacer promenadą Las Ramblas pozwoli poczuć klimat Barcelony i podziwiać widoki na Sagrada Familia.

Artykuł zachęca, by odwiedzając Barcelonę, zobaczyć jak najwięcej zachwycających punktów i tarasów widokowych. Tylko wtedy można poczuć prawdziwy urok tego niezwykłego miasta i powrócić z niezapomnianymi widokami w pamięci. W Barcelonie znajdziemy przecież mnóstwo magicznych miejsc do obserwowania panoram.

Podsumowując, artykuł jest doskonałym przewodnikiem po najpiękniejszych punktach i tarasach widokowych Barcelony. Przedstawia 10 wyjątkowych miejsc, z których można zobaczyć to niezwykłe miasto z najlepszej perspektywy i zachwycić się zapierającymi dech w piersiach widokami. Gorąco polecam lekturę!

Najczęściej zadawane pytania

W Barcelonie jest mnóstwo świetnych punktów i tarasów widokowych. Polecam przede wszystkim Parc Güell, Sagrada Familia, Montjuïc, taras widokowy Muzeum Morskiego, Park Güell, dach Casa Milà, wieżę Agbar czy Plaça de Catalunya. Warto też wybrać się na spacer promenadą Las Ramblas.

Ciężko wskazać jedno konkretne miejsce z najpiękniejszym widokiem, ponieważ każdy punkt ma nieco inną, wyjątkową perspektywę. Osobiście uważam jednak, że taras widokowy na szczycie Parku Güell oferuje magiczną, 360-stopniową panoramę całego miasta.

Ceny biletów na punkty widokowe w Barcelonie są zróżnicowane. Np. wstęp na taras Parku Güell kosztuje ok. 10 euro, a na wieże Sagrada Familia ok. 20 euro. Są jednak darmowe opcje jak Park Guinardó czy spacer Las Ramblas.

Polecam Montjuïc i widok z góry na całe miasto. Świetnym tłem do zdjęć jest też Park Güell z jego kolorowymi mozaikami. Dobrze też uchwycić magiczną perspektywę mieniącej się w światłach słonecznych Barcelony z Las Ramblas.

Piękny widok na zachód słońca roztacza się m.in. z Parku Güell, tarasu Castell de Montjuïc i promenady Las Ramblas. Zachęcam też do obserwowania zachodu z Plaça de Catalunya, gdy zapalają się światła miasta.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Czechy Co warto zobaczyć blisko granicy | 10 niezapomnianych atrakcji
  2. Mazurskie cuda: Odkryj ich piękno nad jeziorami
  3. Alicante - Magiczne miasto: Najlepsze atrakcje czekają
  4. Szlakiem zamków i pałaców: weekend pełen historii i romantyzmu
  5. Barcelona zimą: Tajemnice miasta w chłodniejszych dniach
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Borys Marciniak
Borys Marciniak

Jestem pasjonatem podróży w artykułach dzielę się swoimi wakacyjnymi przygodami. Odkrywaj ze mną nowe miejsca, inspiruj się i znajdź praktyczne wskazówki dla udanych podróży. Razem stworzymy niezapomniane chwile w świecie podróżowania!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły