Prom na Islandię z Polski | Rejs z Gdyni lub Szwecji

Prom na Islandię z Polski | Rejs z Gdyni lub Szwecji
Autor Borys Marciniak
Borys Marciniak26.10.2023 | 7 min.

Prom na Islandię z Polski to świetna opcja, aby tanio i wygodnie dotrzeć na wyspę. Rejs promem z Polski na Islandię trwa około 2 dni i jest tańszy niż lot samolotem. W artykule sprawdzisz, jakie są trasy promowe z Polski na Islandię, ile kosztują bilety i jak przygotować się do takiej podróży.

Kluczowe wnioski:
 • Rejs promem z Polski na Islandię trwa około 2 dni i jest tańszy niż lot samolotem.
 • Można popłynąć promem z Gdyni lub ze Szwecji, główne trasy to: Gdynia-Karlskrona-Islandia lub Gdynia-Trelleborg-Islandia.
 • Bilety promowe kosztują od około 1000 zł w jedną stronę na trasie Gdynia-Szwecja-Islandia.
 • Na promie warto zarezerwować kabinę, aby mieć wygodę i prywatność.
 • Przed rejsem trzeba spakować ciepłe ubrania, ponieważ na pokładzie może być chłodno.

Jak kupić bilety promowe na Islandię z Polski?

Aby kupić bilety promowe na Islandię z Polski, warto skorzystać z kilku opcji. Można zarezerwować przeprawę promową bezpośrednio na stronach internetowych armatorów - dużych linii promowych obsługujących rejsy z Polski na Islandię. Do wyboru mamy między innymi Polferries, Unity Line czy Stena Line.

Rezerwację można również zrobić przez biura podróży, które często mają przystępne cenowo oferty na rejsy promowe. Warto poszukać promocji lub last minute na stronach biur podróży specjalizujących się w rejsach morskich.

Kolejną opcją jest wyszukanie tanich biletów promowych na Islandię z Polski na platformach oferujących promocje, takich jak Promy.pl, Travelist.pl czy eSky.pl. Warto też regularnie sprawdzać strony linii promowych w poszukiwaniu obniżek i promocji.

Niezależnie od wybranej opcji, przy zakupie biletów trzeba określić datę i godzinę rejsu, liczbę osób podróżujących, rodzaj kabiny oraz ewentualne dodatkowe usługi na promie, jak wyżywienie.

Gdzie kupić bilety promowe taniej?

Najtaniej bilety promowe na Islandię z Polski można znaleźć na platformach promocyjnych, takich jak Promy.pl czy eSky.pl. Aggregują one oferty wielu armatorów i biur podróży, dzięki czemu łatwo porównać ceny.

Warto regularnie sprawdzać strony internetowe linii promowych i poszukiwać obniżek cen oraz promocji, np. z okazji rozpoczęcia sprzedaży biletów na nowy sezon. Czasem można znaleźć promocje typu "last minute".

Ile kosztuje rejs promem z Polski na Islandię?

Koszt rejsu promem z Polski na Islandię zależy od kilku czynników - trasy, terminu, rodzaju biletu i kabiny na promie. Na przykład za przeprawę w wysokim sezonie, w komfortowej kabinie z wyżywieniem zapłacimy znacznie więcej niż za rejs wczesną wiosną z biletem w tanim miejscu bez wyżywienia.

Przybliżone ceny za przejazd promem z Polski na Islandię bez wyżywienia i zakwaterowania w najtańszej kabinie to:

 • Gdynia - Karlskrona - Reykjavík ok. 1000-1600 zł
 • Gdynia - Trelleborg - Reykjavík ok. 1000-1400 zł

Bilet w dwie strony jest zazwyczaj o około 100 zł droższy niż w jedną stronę. Można znaleźć tańsze opcje, ale na ogół cena waha się w tych widełkach.

Jak znaleźć promocje i tańsze bilety?

Aby znaleźć tańsze bilety na rejs promem z Polski na Islandię, warto szukać promocji i obniżek cen. Na przykład:

 • Sprawdzać oferty first/last minute
 • Kupować z dużym wyprzedzeniem, nawet rok wcześniej
 • Wybrać termin poza głównym sezonem turystycznym

Ponadto, im mniej wygód na promie (tańsza kabina, brak wyżywienia), tym niższa cena biletu. Warto więc dostosować opcje do swoich realnych potrzeb.

Czytaj więcej: Czechy Co warto zobaczyć blisko granicy | 10 niezapomnianych atrakcji

Najlepsze trasy promowe z Polski na Islandię

Do Islandii promem z Polski można popłynąć dwoma głównymi trasami. Pierwsza prowadzi przez Szwecję, a dokładniej z Gdyni do szwedzkiego portu w Trelleborgu, a następnie na Islandię. Druga opcja to rejs przez Karlskronę w południowej Szwecji.

Która trasa jest lepsza? Obydwie mają swoje zalety.

Trasa przez Trelleborg jest krótsza - rejs Gdynia-Trelleborg trwa ok. 18-20 godzin. Jednak podróż dalej do Islandii już zajmuje ok. 24-30 godzin.

Z kolei rejs Gdynia-Karlskrona trwa ok. 24 godzin, ale później krócej płynie się z Karlskrony na Islandię. Łączny czas podróży jest więc podobny.

Obydwie trasy są chętnie wybierane przez podróżnych udających się z Polski na Islandię promem. Przewagą rejsu przez Karlskronę są nieco niższe ceny biletów.

Przeprawa promowa z Gdyni lub Szwecji na Islandię

Prom na Islandię z Polski | Rejs z Gdyni lub Szwecji

Rejs promem z Polski na Islandię wiedzie przez Szwecję. Z Gdyni można popłynąć do portu w Karlskronie lub w Trelleborgu, a następnie przesiąść się na prom płynący bezpośrednio na Islandię.

Cała podróż trwa ok. 2-3 dni. Na trasie Gdynia-Karlskrona-Islandia rejs do Szwecji zajmuje ok. 1 dzień, a dalej do Islandii ok. 1-1,5 dnia. Z kolei trasa przez Trelleborg jest nieco krótsza z Polski do Szwecji, ale dłużej płynie się później z Trelleborga na Islandię.

Na trasie z Polski do Szwecji pływają duże, nowoczesne promy pasażerskie należące do armatorów Unity Line i Polferries. Mają rozbudowaną infrastrukturę - kabiny, restauracje, sklepy.

Natomiast rejs ze Szwecji na Islandię odbywa się mniejszymi promami, ale także komfortowymi. Ważne, aby zarezerwować kabinę dla wygody.

Wymagania dotyczące rejsu promem z Polski

Podróżując promem z Polski na Islandię, należy spełnić kilka wymagań formalnych. Przede wszystkim konieczny jest ważny paszport lub dowód osobisty. Od obywateli Polski nie są wymagane wizy.

Ponadto rezerwując bilet, trzeba podać dane osobowe wszystkich pasażerów: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer dokumentu tożsamości. Dane są weryfikowane przed wejściem na prom.

Na niektórych rejsach obowiązują dodatkowe wymogi związane z pandemią COVID-19, np. Unijny Certyfikat Covid lub negatywny wynik testu. Warto to sprawdzić przed podróżą w aktualnych regulaminach linii promowych.

Na pokład można zabrać bagaż podręczny i większy bagaż rejestrowany. Obowiązują limity wagowe, inne dla każdego rodzaju biletu. Szczegóły w regulaminach przewoźników.

Przygotowanie do podróży promem na Islandię

Aby dobrze przygotować się do rejsu promem z Polski na Islandię, warto pamiętać o kilku kwestiach.

Po pierwsze, należy sprawdzić aktualne wymagania dotyczące testów/certyfikatów COVID i mieć przy sobie wymagane dokumenty. Następnie zadbać o ciepłe ubrania - na promie może być chłodno, szczególnie na pokładzie.

Koniecznie trzeba też zabrać ważny paszport lub dowód osobisty. Warto wcześniej sprawdzić też, jakie są limity bagażu na naszym bilecie i odpowiednio spakować się na 2-3 dni podróży.

Na promie dobrze zarezerwować kabinę, aby zapewnić sobie wygodę i prywatność. Można też wykupić wyżywienie w formie bufetu lub gotowych posiłków w restauracji.

Podróż promem to świetny sposób, aby tanio i wygodnie dostać się na Islandię. Przy odpowiednim przygotowaniu będzie to na pewno przyjemna morska przygoda!

Podsumowanie

Podróż promem z Polski na Islandię to świetna alternatywa dla drogich lotów samolotem. Rejs trwa około 2-3 dni i pozwala tanio oraz wygodnie dostać się na wyspę. Najpopularniejsze trasy to przeprawy promowe z Gdyni do Karlskrony lub Trelleborga w Szwecji, a następnie z tych portów bezpośrednio na Islandię.

Bilety promowe z Polski na Islandię kosztują zazwyczaj od około 1000 do 1600 zł w jedną stronę. Cena zależy od terminu rejsu, rodzaju kabiny i wykupionych usług na promie. Możliwe są też promocje i zakup z dużym wyprzedzeniem, co obniża koszty.

Przed podróżą należy sprawdzić aktualne obostrzenia covidowe i zabrać wymagane dokumenty, jak paszport. Warto też zarezerwować kabinę dla wygody i spakować ciepłe ubrania. Rejs promami to świetna przygoda i okazja do podziwiania morskich krajobrazów.

Podróż promem na Islandię z Polski to dobry wybór dla osób, które cenią sobie budżetowe i wygodne podróżowanie. Pozwala tanio i spokojnie dotrzeć na Islandię, podziwiając po drodze piękne widoki morza.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Czechy Co warto zobaczyć blisko granicy | 10 niezapomnianych atrakcji
 2. Mazurskie cuda: Odkryj ich piękno nad jeziorami
 3. Alicante - Magiczne miasto: Najlepsze atrakcje czekają
 4. Szlakiem zamków i pałaców: weekend pełen historii i romantyzmu
 5. Barcelona zimą: Tajemnice miasta w chłodniejszych dniach
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Borys Marciniak
Borys Marciniak

Jestem pasjonatem podróży w artykułach dzielę się swoimi wakacyjnymi przygodami. Odkrywaj ze mną nowe miejsca, inspiruj się i znajdź praktyczne wskazówki dla udanych podróży. Razem stworzymy niezapomniane chwile w świecie podróżowania!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

PodróżeKorfu - Wyspa słońca i zachodu: Atrakcje, które zachwycają

Odkryj Korfu - prawdziwą ucztę dla miłośników słońca, plaż i bogatej kultury. Ta grecka wyspa na Morzu Jońskim zachwyca różnorodnością atrakcji, od starożytnych zabytków po malownicze krajobrazy i pyszną kuchnię. Bez względu na to, czy pragniesz relaksu na złocistych plażach, odkrywania historycznych skarbów, czy aktywnego wypoczynku w górskich szlakach, Korfu ma coś do zaoferowania każdemu. Planuj swoją przygodę już teraz!